  • WSF2012309R0DKEK
WSF2012309R0DKEK
advertisement
Manufacturer No:
WSF2012309R0DKEK
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-WSF2012309R0DKEK
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Metal Film, 309Ohm, 0.5%,
Step5Bar-code shipping tag
WSF2012309R0DKEK
    Select All
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    309Ohm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Metal Film
  • HTS Code
  • Construction
    Molded
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Rated Temperature
    70°C
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
    2012
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    0.5%