  • WSF2012267R0JKEK
WSF2012267R0JKEK
advertisement
Manufacturer No:
WSF2012267R0JKEK
Manufacturer:
Vishay / Dale
HK JDW NO:
873-WSF2012267R0JKEK
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Metal Film, 267Ohm, 5%,
Step5Bar-code shipping tag
WSF2012267R0JKEK
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Rated Temperature
    70°C
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
    2012
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    267Ohm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C