  • WSF2012205R0DEEA
WSF2012205R0DEEA
advertisement
Manufacturer No:
WSF2012205R0DEEA
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-WSF2012205R0DEEA
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Metal Film, 205Ohm, 0.5%,
Step5Bar-code shipping tag
WSF2012205R0DEEA
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    0.5%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    205Ohm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 13 INCH
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Rated Temperature
    70°C