  • WSF201217R40FKEK
WSF201217R40FKEK
advertisement
Manufacturer No:
WSF201217R40FKEK
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-WSF201217R40FKEK
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Metal Film, 17.4Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
WSF201217R40FKEK
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    17.4Ohm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Rated Temperature
    70°C