  • WSF201216R50FEEA
WSF201216R50FEEA
advertisement
Manufacturer No:
WSF201216R50FEEA
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-WSF201216R50FEEA
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Metal Film, 16.5Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
WSF201216R50FEEA
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    16.5Ohm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 13 INCH
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Rated Temperature
    70°C