  • WSF2012165R0DKEB
WSF2012165R0DKEB
advertisement
Manufacturer No:
WSF2012165R0DKEB
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-WSF2012165R0DKEB
Package:
2012
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR WSF Series, Metal Film, 165Ohm, 0.5%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WSF2012165R0DKEB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    2012
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Series
    WSF
  • Tolerance
    0.5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    165Ohm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Metal Film
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Packing Method
    TR
  • Construction
    Molded Encapsulation
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W