  • WSF2012150R0DEEK
WSF2012150R0DEEK
advertisement
Manufacturer No:
WSF2012150R0DEEK
HK JDW NO:
866-WSF2012150R0DEEK
Step5Bar-code shipping tag
WSF2012150R0DEEK
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    0.5%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    150Ohm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Construction
    Molded
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Rated Temperature
    70°C