  • WSF201212R10DHEA
WSF201212R10DHEA
advertisement
Manufacturer No:
WSF201212R10DHEA
HK JDW NO:
866-WSF201212R10DHEA
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Metal Film, 12.1Ohm, 0.5%,
Step5Bar-code shipping tag
WSF201212R10DHEA
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    0.5%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    12.1Ohm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 13 INCH
  • Construction
    Molded
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Rated Temperature
    70°C