  • WSF2012120R0JKEA
WSF2012120R0JKEA
advertisement
Manufacturer No:
WSF2012120R0JKEA
HK JDW NO:
866-WSF2012120R0JKEA
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Metal Film, 120Ohm, 5%,
Step5Bar-code shipping tag
WSF2012120R0JKEA
    Select All
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    120Ohm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • HTS Code
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 13 INCH
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Rated Temperature
    70°C