  • WSF2012102R0FHEK
WSF2012102R0FHEK
advertisement
Manufacturer No:
WSF2012102R0FHEK
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-WSF2012102R0FHEK
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Metal Film, 102Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
WSF2012102R0FHEK
    Select All
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    102Ohm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Metal Film
  • HTS Code
  • Construction
    Molded
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Rated Temperature
    70°C
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    1%