  • WSC692797R60DEA
WSC692797R60DEA
advertisement
Manufacturer No:
WSC692797R60DEA
HK JDW NO:
866-WSC692797R60DEA
Datasheet:
WSC692797R60DEA
Description:
Wirewound, 97.6Ohm, 0.5%,
Step5Bar-code shipping tag
WSC692797R60DEA
    Select All
  • Lead Free
    Lead Free
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    0.5%
  • Temperature Coefficient
    20 ppm/°C
  • Resistance
    97.6Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    3W