  • WSC692738R30DEK
WSC692738R30DEK
advertisement
Manufacturer No:
WSC692738R30DEK
HK JDW NO:
866-WSC692738R30DEK
Datasheet:
Description:
Wirewound, 38.3Ohm, 0.5%,
Step5Bar-code shipping tag
WSC692738R30DEK
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    0.5%
  • Temperature Coefficient
    20 ppm/°C
  • Resistance
    38.3Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    3W