  • WSC4527R6070FEK
WSC4527R6070FEK
advertisement
Manufacturer No:
WSC4527R6070FEK
HK JDW NO:
866-WSC4527R6070FEK
Description:
Wirewound, 607mOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
WSC4527R6070FEK
  • Temperature Coefficient
    90 ppm/°C
  • Resistance
    607mOhm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    2W
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    1%