  • WSC4527R2100JEK
WSC4527R2100JEK
advertisement
Manufacturer No:
WSC4527R2100JEK
HK JDW NO:
866-WSC4527R2100JEK
Description:
Wirewound, 210mOhm, 5%,
Step5Bar-code shipping tag
WSC4527R2100JEK
  • Power Rating
    2W
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    150 ppm/°C
  • Resistance
    210mOhm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C