  • WSC4527800R0FEB
WSC4527800R0FEB
advertisement
Manufacturer No:
WSC4527800R0FEB
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-WSC4527800R0FEB
Package:
4527
Datasheet:
Description:
Wirewound, 800Ohm, 1%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WSC4527800R0FEB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    4527
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    20 ppm/°C
  • Resistance
    800Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    2W