  • WSC452720R00DBA
WSC452720R00DBA
advertisement
Manufacturer No:
WSC452720R00DBA
HK JDW NO:
866-WSC452720R00DBA
Datasheet:
WSC452720R00DBA
Description:
Wirewound, 20Ohm, 0.5%,
Step5Bar-code shipping tag
WSC452720R00DBA
  • Power Rating
    2W
  • Case Code (Imperial)
    4527
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
  • Number of Pins
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    0.5%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    20 ppm/°C
  • Resistance
    20Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C