  • WSC2515R2490FTA
WSC2515R2490FTA
advertisement
Manufacturer No:
WSC2515R2490FTA
HK JDW NO:
866-WSC2515R2490FTA
Description:
Wirewound, 249mOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
WSC2515R2490FTA
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    150 ppm/°C
  • Resistance
    249mOhm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    1W