  • WSC25158R870JEK
WSC25158R870JEK
advertisement
Manufacturer No:
WSC25158R870JEK
HK JDW NO:
866-WSC25158R870JEK
Description:
Wirewound, 8.87Ohm, 5%,
Step5Bar-code shipping tag
WSC25158R870JEK
    Select All
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    8.87Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    1W