  • WSC251521R50FEK
WSC251521R50FEK
advertisement
Manufacturer No:
WSC251521R50FEK
HK JDW NO:
866-WSC251521R50FEK
Datasheet:
WSC251521R50FEK
Description:
Wirewound, 21.5Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
WSC251521R50FEK
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    21.5Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    1W