  • WSC251518R00JTA
WSC251518R00JTA
advertisement
Manufacturer No:
WSC251518R00JTA
HK JDW NO:
866-WSC251518R00JTA
Datasheet:
WSC251518R00JTA
Description:
Wirewound, 18Ohm, 5%,
Step5Bar-code shipping tag
WSC251518R00JTA
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    18Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    1W