  • WSC2515150R0FBA
WSC2515150R0FBA
advertisement
Manufacturer No:
WSC2515150R0FBA
HK JDW NO:
866-WSC2515150R0FBA
Package:
2515
Datasheet:
Description:
Wirewound, 150Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
WSC2515150R0FBA
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    20 ppm/°C
  • Resistance
    150Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    1W