  • WSC251511R50JEK
WSC251511R50JEK
advertisement
Manufacturer No:
WSC251511R50JEK
HK JDW NO:
866-WSC251511R50JEK
Package:
2515
Datasheet:
Description:
Wirewound, 11.5Ohm, 5%,
Step5Bar-code shipping tag
WSC251511R50JEK
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    11.5Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    1W