  • WSC01/2R1000FEB
WSC01/2R1000FEB
advertisement
Manufacturer No:
WSC01/2R1000FEB
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-WSC01/2R1000FEB
Package:
Datasheet:
Description:
Wirewound, 100mOhm, 1%,
Quantity:
In Stock : 14599
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WSC01/2R1000FEB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Number of Pins
    2012
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    90 ppm/°C
  • Resistance
    100mOhm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    500mW
  • Case Code (Metric)
    5032
  • Height
    2.44mm
  • Length
    5.08mm
  • Width
    3.18mm