  • WSC0002R1500JTA
WSC0002R1500JTA
advertisement
Manufacturer No:
WSC0002R1500JTA
HK JDW NO:
866-WSC0002R1500JTA
Description:
Wirewound, 150mOhm, 5%,
Step5Bar-code shipping tag
WSC0002R1500JTA
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    4527
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    90 ppm/°C
  • Resistance
    150mOhm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    2W