  • WSC000213R70FTA
WSC000213R70FTA
advertisement
Manufacturer No:
WSC000213R70FTA
HK JDW NO:
866-WSC000213R70FTA
Description:
Wirewound, 13.7Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
WSC000213R70FTA
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    4527
  • Number of Pins
  • Weight
    510.291416μg
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    1%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    20 ppm/°C
  • Resistance
    13.7Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    2W
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    2.54mm
  • Length
    11.5mm
  • Width
    7mm