  • WSC000210R00FBA
WSC000210R00FBA
advertisement
Manufacturer No:
WSC000210R00FBA
HK JDW NO:
866-WSC000210R00FBA
Package:
4527
Datasheet:
Description:
Wirewound, 10Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
WSC000210R00FBA
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    4527
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    20 ppm/°C
  • Resistance
    10Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    2W
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    2.54mm
  • Length
    11.5mm
  • Width
    7mm