  • WS-3625-KB-2400
WS-3625-KB-2400
advertisement
Manufacturer No:
WS-3625-KB-2400
HK JDW NO:
1-WS-3625-KB-2400
Purchasing and Inquiry
WS-3625-KB-2400 Overview
WS-3625-KB-2400 Features
Fabric Over Foam
WS-3625-KB-2400 Applications
There are a lot of 3G Shielding Specialties LP WS-3625-KB-2400 RFI and EMI Contacts applications.
  • Power management
  • Digital Remote
  • Utility Energy
  • Secure Payment
  • Transmit
  • Industrial Logger
  • Medical
  • Smart Meters
  • Internet of Things
Step5Bar-code shipping tag
WS-3625-KB-2400
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Material
    Polyurethane Foam, Nickel-Copper Polyester (NI/CU)
  • Shape
    Bell
  • Operating Temperature
    -40°C~71°C
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Fabric Over Foam
  • Attachment Method
    Adhesive
  • Height
    0.157 4.00mm
  • Length
    24.000 609.60mm
  • Width
    0.500 12.70mm