  • WRF3JB510R
WRF3JB510R
advertisement
Manufacturer No:
WRF3JB510R
HK JDW NO:
762-WRF3JB510R
Package:
Axial
Datasheet:
WRF3JB510R
Description:
510Ohms, 3W, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WRF3JB510R
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~225°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    WRF
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.197Diax0.630L 5.00mmx16.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    -80/ +900ppm/°C
  • Resistance
    510Ohms
  • Max Operating Temperature
    225°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    3W
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Length
    16.002mm