  • WP27D-P030VA3-R15000
WP27D-P030VA3-R15000
advertisement
Manufacturer No:
WP27D-P030VA3-R15000
Manufacturer:
JAE Electronics
HK JDW NO:
398-WP27D-P030VA3-R15000
Package:
Description:
CONN FPC PLUG 0.35MM 30POS SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WP27D-P030VA3-R15000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2017
  • Series
    WP27D
  • Feature
    Solder Retention
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Connector Type
    Plug, Outer Shroud Contacts
  • Number of Positions
    30
  • Number of Rows
    2
  • Pitch
    0.014 0.35mm
  • Contact Finish
    Gold
  • Contact Finish Thickness
    3.94μin 0.10μm
  • Height Above Board
    0.022 0.57mm
  • Stack Height (Mating)
    0.7mm