  • WLS28-2CW850DXPBQ
WLS28-2CW850DXPBQ
advertisement
Manufacturer No:
WLS28-2CW850DXPBQ
HK JDW NO:
124-WLS28-2CW850DXPBQ
Package:
Datasheet:
Description:
WLS28-2 WORK LIGHT STRIP; SWITCH
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WLS28-2CW850DXPBQ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Housing Material
    Aluminum (Al)
  • Mfr
    Banner Engineering Corporation
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 70°C
  • Series
    WLS28-2
  • Voltage - Supply
    12 ~ 30VDC
  • Ingress Protection
    IP50 - Dust Protected
  • Termination Style
    Connector (M12)
  • Approval Agency
    CE, cULus
  • Lens Type
    Flat, Diffused
  • Illumination Color
    White, Cool
  • Luminous Flux
    2400lm
  • Power - Rated
  • Features
    Cascadable, High/Low/Off Switching
  • Length
    33.46" (850.0mm)