  • WLC90WL30Q
WLC90WL30Q
advertisement
Manufacturer No:
WLC90WL30Q
HK JDW NO:
124-WLC90WL30Q
Package:
Datasheet:
Description:
Work Light,LED,White,700 Lumens,12-30VDC,90mm,30 deg,Polycarbonate,86523
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WLC90WL30Q
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Pins
    4
  • Published
    2014
  • Series
    WLC60
  • Size / Dimension
    91.00mm Lx110.00mm W
  • Feature
    IP67, IP68, IP68g, IP69K
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    LED Module
  • Color
    White, Cool
  • Voltage - Rated
    30V
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Configuration
    Linear Light Strip
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    24V
  • Viewing Angle
    30°
  • CCT (K)
    6500K
  • Current - Max
    410mA
  • Lens Type
    Flat
  • Temperature - Test
    25°C
  • Flux @ Current/Temperature - Test
    700lm
  • Light Emitting Surface (LES)
    72.80mm L x 78.00mm W
  • Height
    28.20mm