  • WLC60CW640APWMQ
WLC60CW640APWMQ
advertisement
Manufacturer No:
WLC60CW640APWMQ
HK JDW NO:
124-WLC60CW640APWMQ
Package:
Datasheet:
Description:
WLC60 WORK LIGHT; LENGTH: 640 MM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WLC60CW640APWMQ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Housing Material
    Aluminum (Al), Nickel Plated
  • Mfr
    Banner Engineering Corporation
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 70°C
  • Series
    WLC60
  • Voltage - Supply
    12 ~ 30VDC
  • Ingress Protection
    IP67/IP68G/IP69K - Dust Tight, Oil and Water Resistant, Waterproof
  • Termination Style
    Connector (M12)
  • Approval Agency
    CE, cULus
  • Lens Type
    Flat, Clear
  • Illumination Color
    White, Cool
  • Luminous Flux
    2600lm
  • Power - Rated
  • Features
    Cascadable
  • Length
    25.20" (640.0mm)