  • WK73S3ATTE5R10F
WK73S3ATTE5R10F
advertisement
Manufacturer No:
WK73S3ATTE5R10F
HK JDW NO:
430-WK73S3ATTE5R10F
Package:
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Step5Bar-code shipping tag
WK73S3ATTE5R10F
  • Package / Case
    Wide 2512 (6432 Metric), 1225
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.248W 3.10mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    5.1Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    1.5W
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    3263
  • Case Code (Imperial)
    1225
  • Height
    600μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm