  • WK73S3ATTE59L0F
WK73S3ATTE59L0F
advertisement
Manufacturer No:
WK73S3ATTE59L0F
HK JDW NO:
430-WK73S3ATTE59L0F
Package:
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Datasheet:
Description:
WK73S Series, Thick Film, 59mOhm, 1.5W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
WK73S3ATTE59L0F
  • Package / Case
    Wide 2512 (6432 Metric), 1225
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.248W 3.10mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    59mOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    1.5W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm