  • WK73S2JTTE2R55F
WK73S2JTTE2R55F
advertisement
Manufacturer No:
WK73S2JTTE2R55F
HK JDW NO:
430-WK73S2JTTE2R55F
Package:
Wide 1812 (4532 Metric), 1218
Datasheet:
Description:
WK73S Series, Thick Film, 2.55Ohm, 1W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
WK73S2JTTE2R55F
  • Package / Case
    Wide 1812 (4532 Metric), 1218
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.181W 3.10mmx4.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    2.55Ohm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm