  • WK73S2BTTDR665F
WK73S2BTTDR665F
advertisement
Manufacturer No:
WK73S2BTTDR665F
HK JDW NO:
430-WK73S2BTTDR665F
Package:
Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Datasheet:
Description:
WK73S Series, Thick Film, 665mOhm, 0.75W 3/4W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
WK73S2BTTDR665F
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    665mOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Package / Case
    Wide 1206 (3216 Metric), 0612
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±1%