  • WK73S2BTTD18LJ
WK73S2BTTD18LJ
advertisement
Manufacturer No:
WK73S2BTTD18LJ
HK JDW NO:
430-WK73S2BTTD18LJ
Package:
Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Datasheet:
Description:
WK73S Series, Thick Film, 18mOhm, 0.75W 3/4W, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
WK73S2BTTD18LJ
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Package / Case
    Wide 1206 (3216 Metric), 0612
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±800ppm/°C
  • Resistance
    18mOhm
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    750mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Case Code (Metric)
    1632
  • Case Code (Imperial)
    0612
  • Height
    600μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm