  • WK73R3ATTE7152F
WK73R3ATTE7152F
advertisement
Manufacturer No:
WK73R3ATTE7152F
HK JDW NO:
430-WK73R3ATTE7152F
Description:
WK73R Series, Thick Film, 71.5kOhm, 2W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
WK73R3ATTE7152F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    Wide 2512 (6432 Metric), 1225
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.252W 3.10mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    71.5kOhm
  • Power (Watts)
    2W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm