  • WK73R2HTTE2212F
WK73R2HTTE2212F
advertisement
Manufacturer No:
WK73R2HTTE2212F
HK JDW NO:
430-WK73R2HTTE2212F
Package:
Wide 2010 (5025 Metric), 1020
Datasheet:
Description:
WK73R Series, Thick Film, 22.1kOhm, 1W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
WK73R2HTTE2212F
  • Package / Case
    Wide 2010 (5025 Metric), 1020
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.197W 2.50mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    22.1kOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm