  • WK73R2HTTE2103F
WK73R2HTTE2103F
advertisement
Manufacturer No:
WK73R2HTTE2103F
HK JDW NO:
430-WK73R2HTTE2103F
Package:
Wide 2010 (5025 Metric), 1020
Datasheet:
Description:
WK73R Series, Thick Film, 210kOhm, 1W, ±1%, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WK73R2HTTE2103F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Resistance
    210kOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    Wide 2010 (5025 Metric), 1020
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    WK73R
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.197W 2.50mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C