  • WK73R2BTTD5101D
WK73R2BTTD5101D
advertisement
Manufacturer No:
WK73R2BTTD5101D
HK JDW NO:
430-WK73R2BTTD5101D
Package:
Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Datasheet:
Description:
WK73R Series, Thick Film, 5.1kOhm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
WK73R2BTTD5101D
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    5.1kOhm
  • Power (Watts)
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm