  • WK73R1JTTD1433F
WK73R1JTTD1433F
advertisement
Manufacturer No:
WK73R1JTTD1433F
HK JDW NO:
430-WK73R1JTTD1433F
Package:
Wide 0603 (1608 Metric), 0306
Datasheet:
Description:
WK73R Series, Thick Film, 143kOhm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
WK73R1JTTD1433F
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    Wide 0603 (1608 Metric), 0306
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.031Lx0.063W 0.80mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    143kOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm