  • WK73R1ETTP40R2F
WK73R1ETTP40R2F
advertisement
Manufacturer No:
WK73R1ETTP40R2F
HK JDW NO:
430-WK73R1ETTP40R2F
Package:
Wide 0402 (1005 Metric), 0204
Datasheet:
Description:
WK73R Series, Thick Film, 40.2Ohm, 0.333W 1/3W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
WK73R1ETTP40R2F
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    Wide 0402 (1005 Metric), 0204
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.020Lx0.039W 0.50mmx1.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    40.2Ohm
  • Power (Watts)
    0.333W 1/3W
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm