  • WK73R1ETTP1302F
WK73R1ETTP1302F
advertisement
Manufacturer No:
WK73R1ETTP1302F
HK JDW NO:
430-WK73R1ETTP1302F
Package:
Wide 0402 (1005 Metric), 0204
Datasheet:
Description:
WK73R Series, Thick Film, 13kOhm, 0.333W 1/3W, ±1%, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WK73R1ETTP1302F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    Wide 0402 (1005 Metric), 0204
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    WK73R
  • Size / Dimension
    0.020Lx0.039W 0.50mmx1.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    13kOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.333W 1/3W
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm