  • WF165278WP60238BJ1
WF165278WP60238BJ1
advertisement
Manufacturer No:
WF165278WP60238BJ1
Manufacturer:
Vishay Beyschlag
HK JDW NO:
878-WF165278WP60238BJ1
Package:
Nonstandard, Screw Terminals
Description:
TWXF 6000pF 20000V 20kV Ceramic Capacitor ±20% 6.693Dia 170.00mm Chassis Mount Nonstandard, Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
WF165278WP60238BJ1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Nonstandard, Screw Terminals
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    TWXF
  • Size / Dimension
    6.693Dia 170.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    20000V 20kV
  • Capacitance
    6000pF
  • Height Seated (Max)
    10.945 278.00mm