  • WCL2520-3R9-R
WCL2520-3R9-R
advertisement
Manufacturer No:
WCL2520-3R9-R
HK JDW NO:
255-WCL2520-3R9-R
Package:
1008 (2520 Metric)
Datasheet:
WCL2520-3R9-R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WCL2520-3R9-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1008 (2520 Metric)
  • Supplier Device Package
    1008
  • Material - Core
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    WCL2520
  • Size / Dimension
    0.115Lx0.110W 2.92mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    250mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    3.9μH
  • DC Resistance (DCR)
    1.55Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    60MHz
  • Q @ Freq
    12 @ 7.96MHz
  • Inductance Frequency - Test
    7.96MHz
  • Height Seated (Max)
    0.083 2.10mm