  • W632GU6KB12J
W632GU6KB12J
advertisement
Manufacturer No:
W632GU6KB12J
HK JDW NO:
888-W632GU6KB12J
Package:
96-TFBGA
Datasheet:
W632GU6KB12J
Description:
Memory IC 13mm mm
Step5Bar-code shipping tag
W632GU6KB12J
  • Package / Case
    96-TFBGA
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TC
  • Part Status
    Discontinued
  • Number of Terminations
    96
  • Voltage - Supply
    1.283V~1.45V
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage
    1.35V
  • Terminal Pitch
    0.8mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-PBGA-B96
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    1.45V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1.283V
  • Memory Size
    2Gb 128M x 16
    Volatile
  • Operating Mode
    SYNCHRONOUS
  • Clock Frequency
    800MHz
  • Organization
    128MX16
  • Memory Width
    16
  • Memory Density
    2147483648 bit
  • Height Seated (Max)
    1.2mm
  • Length
    13mm
  • Width
    9mm