  • W4120EG5000
W4120EG5000
advertisement
Manufacturer No:
W4120EG5000
Manufacturer:
PulseLarsen Antennas
HK JDW NO:
664-W4120EG5000
Package:
Datasheet:
W4120EG5000
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
W4120EG5000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Adhesive
  • Mounting Type
    Adhesive
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2011
  • Feature
    Cable - 5m, LNA
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMA Male (1), MMCX (1)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    GPS, GSM
  • Ingress Protection
    IP67
  • Impedance
    50Ohm
  • Gain
    0dBi
  • Max Frequency
    2.107GHz
  • Frequency Range
    806MHz~960MHz 1.574GHz~1.576GHz 1.71GHz~2.17GHz
  • RF Family/Standard
    Cellular, Navigation
  • Antenna Type
    Flat Bar
  • VSWR
  • Number of Bands
    6
  • Frequency Group
    Wide B
  • Frequency (Center/Band)
    850MHz 900MHz 1.575GHz 1.8GHz 1.9GHz 2.1GHz
  • Height
    13.7922mm
  • Height (Max)
    0.543 13.80mm