  • W3L13C104MAT1A
W3L13C104MAT1A
advertisement
Manufacturer No:
W3L13C104MAT1A
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-W3L13C104MAT1A
Package:
0612 (1632 Metric)
Datasheet:
Description:
IDC 0.1μF 25V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm -55°C~125°C Low ESL (Multi-Terminal) Surface Mount, MLCC 0612 (1632 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
W3L13C104MAT1A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0612 (1632 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    IDC
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    Low ESL (Multi-Terminal)
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Bypass, Decoupling
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    0.1μF
  • Height
    950μm
  • Thickness (Max)
    0.037 0.95mm