  • W3H11A1018AT1A
W3H11A1018AT1A
advertisement
Manufacturer No:
W3H11A1018AT1A
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-W3H11A1018AT1A
Package:
0612
Datasheet:
Description:
100pF Ceramic Capacitor 50% 0612
Step5Bar-code shipping tag
W3H11A1018AT1A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0612
  • Tolerance
    50%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    150mOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    100pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    3.2mm
  • Current Rating
    4A
  • Dielectric
    C0G
  • Insulation Resistance
    1Ohm
  • Voltage
    100V
  • Filter Type
    FEED THROUGH CAPACITOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    150mOhm
  • Height
    1.22mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    3.2mm